Ağa Bağlı Depolama Aygıtları

Masaüstü veri depolamanız artık size yetmiyorsa ve bilgisayarlarınız, cep telefonlarınız ve tabletlerinizde bulunan dosyalarla medyaya paylaşımlı erişim imkanı istiyorsanız ne yaparsınız? Profesyonel tüketiciler, ev kullanıcıları ve küçük işletmeler için, paylaşımlı depolama adına kurulumu en kolay ve en ekonomik çözüm olan ağa bağlı depolama (NAS) cihazıdır.

NAS sistemleri, bir cihazı doğrudan USB kablosuyla bilgisayara takmak yerine, Wifi yönlendiricinizdeki veya ağınızdaki Ethernet bağlantı noktasına bağlıdır. Bu, ağdaki birden fazla bilgisayarın ve mobil cihazın kablosuz bir şekilde tek bir merkezi cihazdan dosyalara erişmesine, video ve ses aktarmasına olanak verir, bilgisayarlarla mobil cihazların yedeklenmesini sağlar. Bir NAS çözümü, donanımın yanı sıra  kasa içinde bulunan bir veya daha fazla sabit disk, bir işlemci ve RAM erişim ve ağ bağlantısını yöneten bir İşletim Sisteminden (OS) oluşan yazılım da dahil olmak üzere pek çok bileşenden oluşur.

WD, 4TB ila 24TB arasında kapasitelere sahip, bir, iki ya da dört adet depolamaya ayrılmış diski bulunan ve ev ile küçük işletme kullanımı için ideal olan My Cloud™ NAS çözümlerini sunar.

Ağlara Bağlı Depolama Aygıtları

NAS sistemlerinde pek çok boyut mevcuttur; ailenizin medya merkezi olarak çalışır ve en büyük veri merkezlerine göre ölçeklenebilir. NAS sistemleri, disklerle önceden yapılandırılmış olarak da sunulabilir, toplam depolama kapasitesini artırmak ya da diskleri değiştirmek için sabit disk sürücülerinin yerleştirilebileceği açık yuvaların olduğu boş kasalarla da gelebilir.

Ağ depolama sistemleri, pek çok cihazın işletim sistemlerinden bağımsız olarak dosyalara erişmesine izin verdiği için çoklu işletim sistemi çevreleri için faydalıdır. Normalde NAS IP/TCP Ethernet ağı üzerinden çalışır ve verilerinize Wifi ve Internet üzerinden kolay bir şekilde kontrollü erişim sağlar.

Birden fazla sabit diski olan NAS cihazları, genelde veri yedekleme için RAID özelliklerine sahiptir ve en güvenilir yedekleme çözümleridir. RAID, “Bağımsız Diskler Yedek Dizisi”ni temsil eder ve bu özellik etkinleştirildiğinde verileriniz birden fazla sabit diske kopyalanır; bir diskte sorun oluşursa yenisini takabilirsiniz, bu durumda içeriğiniz yeni diske otomatik olarak aktarılır.

Nas’ın Faydaları

NAS sistemleri, yerel olarak ya da tüm cihazlarınızdan uzak bağlantı yoluyla tüm içeriğinizi depolayabildiği, yönetebildiği ve erişebildiği için verileriniz için güvenli bir kişisel buluttur ve ihtiyaçları şunlar olan kullanıcılar için en iyi çözümdür:

  • Ekonomik ve geniş depolama kapasitesi olan My Cloud’un aylık ücreti yoktur.
  • Kolay kurulum ve yapılandırma, standart Ethernet bağlantısını kullanır.
  • Uzaktan erişim ve tüm içeriğinizin aktarımı.
  • Birden fazla cihazla dosya paylaşımı.
  • Ağınızdaki birden fazla bilgisayarı otomatik olarak yedekleyin
  • Çok yuvalı NAS diskleri, verilerinizi korumak için sabit diskli RAID yedeklemesi sağlar.
  • Kullanıcı izinlerini ve dosya ayrıcalıkları ayarlayın, belgelere erişimi kısıtlayın.

Wd My Cloud Nas İşletim Sistemine Genel Bakış

My Cloud OS, en önemli içeriklerinizi kolaylıkla kontrol altına almanızı sağlayan bir dizi araç ve uygulama sunar. Linux tabanlı My Cloud OS, cihazın kurulumundan dosya paylaşımı ve ortak çalışmaya kadar, bir NAS çözümünün kurulumunu ve kullanımını beklediğinizden daha kolay hale getirir.

Etkileşimli, web yönlendirmeli kurulum ile dakikalar içinde kullanıma hazırdır. WD’nin yazılımı, hızlı bir şekilde hazır olmanız için diskinizi otomatik olarak algılar. Web tabanlı arayüz, kolay dosya paylaşımı, erişim yönetimi ve güzel bir fotoğraf galerisi görünümü sunar. Kurulum esnasında kolay ve hızlı bir şekilde tüm dosyalarınızı My Cloud cihazınıza taşıyın. Zengin bir yönetim deneyimi için dosya transferini başlatın, duraklatın ve durdurun. Bir mycloud.com hesabı ve bir dizi uygulamayla dünya üzerinde her yerden, evinizde güvenle duran My Cloud cihazınıza erişebilirsiniz.