Hakkımızda

Teknoloji bugünlerde hayatımızın büyük bir kısmına güç veriyor, ancak uzman desteğine her zaman erişilemiyor. Bu nedenle, şehrimizin bir çok yerindeki evler ve küçük işletmeler için düşük maliyetli onarım servisi ve kişisel teknoloji destek çözümleri sağlamak için Bilgisayar İşlerine başladık. Bizim için destek sağlamak, insanların bağlantıda kalmasına, işletmelerin çalışmaya devam etmesine ve cihazlarından maksimum keyif almalarına yardımcı olmakla ilgilidir.

Bu nedenle, 8.000’den fazla insan, kişisel ve profesyonel teknoloji zorluklarını yıllar boyunca çözmemiz için bize güvendi. Antalya merkezli bir ekip, aynı gün hizmet ve tüm cihazlardan bağımsız bir yaklaşımla rakipsiz bir destek deneyimi sunmaya devam ediyoruz. Geniş ve kapsamlı çalışmalarımızda tüm dijital depolama aygıtları için hızlandırılmış acil veri kurtarma seçenekleri sunuyoruz. Sınıfının en iyisi referanslarımızla hızlı ve güvenilir sonuçlar elde edersiniz.

2006 yılında kurulan Vizyon Bilgisayar, profesyonel sabit disk onarımı, veri kurtarma, veri dönüştürme ve ilgili tüm medya cihazlarında yıllarca güvenilir bir kaynak sağladı. Antalya’daki tek bir ofisten oluşan hizmet ağı içerisinde ve yeni teknolojilere yatırım yaparak tüm çalışmalarımızda tutarlı uygulamalar kullanarak en güvenli veri kurtarma şirketi olarak hizmet sunmaktayız.

Çalışanlarımız deneyimini paylaşıyor ve güvenilir başarı oranlarımızla dürüst fiyatlandırma stratejimiz ve katı güvenlik standartlarına tam bağlılığımızla gurur duyuyoruz. Firmamızda risksiz medya analizi ve değerlendirmeleri, bilgisayar onarımı, apple ürünlerinde macbook, imac, ipad ve diğer tüm notebook cihazlarında teknik servis hizmetleri sunan firmamız sektörün en deneyimli sağlayıcısı olarak bilinmektedir.

Acil Veri Kurtarma Hizmetleri

Müşterilerimize her yerde mümkün olan en hızlı geri dönüş sürelerini sağlamak için yenilikçi teknolojilere de yatırım yapıyoruz. Veri kurtarma endüstrisinde sayısız hizmetler sunmaktayız. Sabit diskler, RAID dizileri, flash sürücüler, harici sürücüler ve daha fazla türde cihazlar için olağanüstü kurtarma oranları sağlıyoruz.

Bizim Sözümüz

Tüm müşterilerimiz için dürüst, güvenilir bir fiyatlandırma ve sorunsuz veri kurtarma süreci sağlama sözü veriyoruz. Tüm hizmetlerimizde şeffaf ve dürüst bir yaklaşıma tamamen inanıyoruz.

Bizim Hizmetimiz

Teknisyenlerimiz ciddi medya sorunları için yaratıcı çözümler bulma konusunda uzmanlaşmıştır ve olası tüm alternatifleri tüketmeden kurtarılamaz gibi bir durum asla olmayacaktır.

Sorular ve Cevaplar

Veri Kurtarma Nedir ?

Sabit bir sürücü, RAID dizisi, flash sürücü, veri bandı veya başka herhangi bir depolama ortamı olsun, her cihaz bilgi içerir ve mekanik veya mantıksal arıza nedeniyle bu bilgilere erişilemez duruma getirilebilir. Erişilemeyen verilere erişme, geri alma ve geri yükleme işlemine veri kurtarma adı verilir. Her veri depolama ortamı farklı olduğundan veri kurtarma işlemi karmaşık olabilir. Hata mantıklı ise (silme, işletim sistemi hatası, vb.) Verileri kurtarmak için özel yazılım kullanılır. Daha karmaşık bir mekanik arıza meydana gelirse, örneğin Fiziksel arıza, su veya yangın hasarı gibi, eğitimli ve deneyimli veri kurtarma teknisyenleri tarafından temiz bir odanın içinde verilerin kurtarılmasını gerektirir.

Veri kurtarma ne zaman mümkün olabilir?

Veri kurtarma çoğu durumlarda mümkündür ve her dosyayı başarılı bir şekilde alabilme, sorunun kaynağına bağlı olarak değişir. Sabit sürücü veya depolama ortamı çalışıyorsa ve sorununuz mantıklı bir yapıysa, veri kurtarma işlemi gerçekleştirilebilir. Sabit sürücüdeki bilgiler hiçbir zaman gerçekten kaybolmaz ve özel yazılım kullanıcısı ile veri kurtarma işlemi mantıksal sorunlar için mümkündür.

 

Sabit sürücünüz arızalıysa ve arızanın yapısı mekanik veya fizikselse, veri kurtarma işlemi hala mümkündür. Vizyon Bilgisayar’deki uzman çalışanlarımız, kurtarma işlemlerinizi 10. Sınıf ISO 4 Temiz Odamızda gerçekleştirir ve verilerinizi geri almak için arızalı parçaları değiştirir. Bir sabit sürücünün içindeki plakalar temas halinde olduğu sürece tüm bilgilerinizi saklar ve ardından veri kurtarma mümkündür. İçindeki NAND çipleri temasta olduğu sürece sabit bir sürücü ile uğraşırken veri kurtarma da mümkündür. Depolama ortamı veya sabit sürücü suya batırılmış, bir yangına maruz kalmışsa veya mekanik veya fiziksel olarak hasar görmüş olsa bile, verileriniz kurtarılabilmesi yine de mümkündür.

Verilerim Kaybolursa ne yapmam gerekir?

Sabit sürücünüze veya depolama ortamınıza giden gücü kesin ve güvenli bir yere alın. İlk birkaç an bile veri kaybı durumunda kritik öneme sahiptir. Sabit bir sürücü veya başka bir ortam arızalıysa ve bilgileri kendiniz kurtarmayı denerseniz, başarılı bir veri kurtarma şansını düşürürsünüz. Veri kurtarma karmaşık bir konu olduğundan, veri kurtarma sürecini profesyonellere bırakmak en iyisidir. Servisimizle iletişime geçin, böylece veri kurtarma sürecini değerlendirelim ve başarılı bir kurtarma sağlayalım.

Veri kurtarma ne kadar tutar ?

Veri kurtarma işleminin karmaşık yapısı nedeniyle, veri kurtarma ile ilgili maliyetler değişebilir. Veri kurtarma maliyetini belirleyen faktörler şunlardır: Temiz oda içinde zaman içerecekse, veri kurtarma için ek bileşenlerin satın alınması gerekiyorsa, ne tür bir depolama ortamı arızalı oldu, hatanın türü ve kök nedeni, ve verilerinizi kurtarmak için kaç saatlik çalışma gerekir. Yukarıdaki faktörlerin tümü veri kurtarma ücretinizi hesaplar ve bu nedenle maliyetler büyük ölçüde değişebilir.

 

Veri kurtarma maliyetini hesaplayan son faktör, veri kurtarma şirketinin araçları, deneyimi ve saygınlığıdır. Tabi ki, sabit oranlı fiyatlandırma sunan bazı veri kurtarma şirketleri var, ancak medyanın her bir kısmı maliyet olarak değişebileceği için gerçekçi değildir. Sabit oranlı fiyatlandırma sunan çoğu şirket verilerinizi kurtarmak için ekipman, araç ve deneyim sunmayabilir.

 

Ayrıca, veri kurtarma konusundaki ilk girişimin en iyi girişim olduğunu ve sabit bir hizmet sunabilen veya deneyimli olmayan bir veri kurtarma şirketiyle ilerlerseniz düzgün sonuçlar elde edemeyebilir, şansınızı her süreçte büyük bir oranda düşürebilirsiniz.

Onarım Yüzdeleri

Harddisk
Usb Flash
Cep Telefonu
Sunucular
Veri kurtarma şirketleri, farklı türdeki veri kaybını başarılı bir şekilde kurtarma için son derece özel donanımlara ihtiyaç duyar. En son teknolojinin önemini anlıyor ve firmamıza sürekli olarak düzenli yatırımlar yapıyoruz.
  • Harici veya Sabit diskler
  • Flash Bellek veya Sd Kart
  • Kamera ve Kayıt Cihazları
  • Apple Macbook veya İMac
  • E-posta veya Outlook
  • Sunucu Hizmeti Nas-San

Profesyonel Hizmet Güvenli Veri Kurtarma

Veri kaybı olaylarından hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olmak için çeşitli kurtarma hizmetleri sunuyoruz. Hizmetlerimiz şunları içerir.

Sabit sürücülerden ve hafıza kartlarından veri kurtarma ;

# Dahili (HDD) veya harici sabit sürücüler.
# Genellikle önemli bilgileri depolamak için kullanılan USB flash sürücülerde bulunan tezler, projeler, çizimler, sunumlar, finansal ve diğer veriler, belgeler.
# Güvenilirliklerine rağmen, zaman zaman arızalı duruma düşebilen SSD sürücüler.
# Kameralarda, video kameralarda, kayıt cihazlarında ve diğer cihazlarda kullanılan herhangi bir hafıza kartı.
# Veri depolama için birden fazla disk içeren RAID dizileri.
# Cep telefonları ve akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, kendi bellek modülleri olan diğer cihazlar.

Kayıp verileri kurtarma çözümleri ;

Gelişmiş bilgisayar teknolojileri, çeşitli ortamlarda yapılandırılmış dosyaları depolanan çok sayıda çeşitli verilerle çalışmayı sağlar, sabit sürücüler, flash sürücüler, bellek kartları vb. Çalışma sırasında, kullanıcılar biçimleri ve belgeleri veya tüm bilgi dizilerini silmek de dahil olmak üzere birçok işlemi gerçekleştirir. Bazı durumlarda, önemli bilgiler hatalı silinmeye maruz kalır ve biçimlendirildikten sonra silinen verilerin kurtarılması gerekir.Burada tüm bölümleri veya dosyaları tek tek silerken yalnızca “kayıtlarının” (medyadaki konumların) erişilemez hale geldiğini, ancak her bir dosyanın kodunun kaydedildiğini ve herhangi bir formattaki bir bölümü veya ayrı bir belgeyi geri yüklemek için kullanılabileceğini hatırlamak önemlidir. Hatalı bir silme durumunda asıl şey, kodları verilen dosyayı ve kodu kalıcı olarak silebilecek olan yeni belgeleri kaydetmekten kaçınmaktır.

Yanlışlıkla silinen veriler ;

Günümüzde, dosya ve klasör kurtarma işlemini gerçekleştiren birçok bilgisayar programı bulunmaktadır. Bununla birlikte, bağımsız olarak kullanımları, özellikle dosyalara virüs saldırıları sonucu veya bilgisayardaki bir elektrik kesintisi nedeniyle yada depolama ortamına hatalı müdahale sebebiyle kaybedilir veya zarar görürse başarılı bir sonuç vermez. Servis merkezimizde, biçimlendirilmelerden dolayı kaybedilen tüm veriler derin ve karmaşık bir algoritma kullanılarak kaybolan dataların kurtarılması gerçekleştirilir. Verileri yanlışlıkla silmiş veya Windows, İOS, Linux veya Ubuntu işletim sisteminizi biçimlendirmiş olabilirsiniz, çoğu kullanıcı bu tarz hatalara maruz kalır. Servis alanımızda sadece modern yazılımlar kullanan mühendislerimiz, biçimlendirmeden sonra, bir bölümü sildikten veya manyetik ortamdaki hasar nedeniyle data kaybı yaşandıktan sonra, veri kurtarma işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir.

Biçimlendirmeden sonra veri kurtarma ;

Öncelikle herhangi bir sürücü için uygun koşullar sağlayabilen uzman bir kadroya sahip firmalarla çalışmalısınız. İşlem için gerekli verilerin kazara hasar görmesi veya silinmesi, çoğu kullanıcının kolayca paniklenmesine neden olabilir. Ancak benzer bir durumda umutsuzluğa düşmemenizi tavsiye ederiz. En modern ekipmanlarla donatılmış laboratuvarımıza başvurmak ve yenilikçi yazılım kullanmak, sorunların mümkün olan en kısa sürede çözülmesine olanak tanıyacak, uygun bir fiyata biçimlendirmeden sonra tam bir veri kurtarma işlemi gerçekleştireceği garanti edilmektedir.

Veri kurtarma hizmetleri kompleksi ;

Şirketimiz, Antalya’da kaybolan verilerin kurtarılması konusunda geniş kapsamlı bir çalışma yürütmektedir ve bunun sonucunda kaybedilen bilgilerin kurtarılması için fırsat sağlamaktadır.

# Mekanik darbeden kaynaklanan sürücülerin arızaları.
# Yanlışlıkla tek tek dosyaları biçimlendirme veya silme.
# Verilerin tamamen kaybedilmesi veya zarar görmesi nedeniyle yazılım sorunları.
# Voltaj düşmesi, ani elektrik kesintisi veya diğer durumlardan kaynaklı sorunlar.

Kayıp verileri kurtarmak ne kadar ?

Size daha doğru bir çalışma maliyeti ile ilgili olarak ancak soruna aşina olduktan sonra ve aşağıdaki faktörleri inceledikten sonra bildirmekteyiz.

# Biçimlendirmeden sonra veri kurtarma işlemini gerçekleştirmek istediğiniz sürücünün türü ;
# Bilgi kaybı nedeni ? Ciddi mekanik hasarların, örneğin sabit bir diskte, servis maliyetlerini önemli ölçüde artıracak yedek parçaların yanı sıra ek onarımların maaliyetleri ;
# Kurtarılması gereken bilgilerinizin, yedeklerinizin veya dosyalarınızın miktarı, kapasitesi ve dosya türleri ;
# Sürücüyü hızlı ve başarılı bir şekilde taramak, mevcut verileri başka bir cihaza aktarmak için özel yazılım ve donanım sistemleri kullanma ihtiyacı ;

Her durumda, şirketimizde disklerin ve hafıza kartlarının mekanik arızalarının bir sonucu olarak kaybolan veri veya dosyaları kurtarmak için hizmetlerimizi ve uygun fiyatlarımıza güvenebilirsiniz. Bu alanda geniş bir deneyime sahibiz, bu nedenle istenen sonuçların alınmasının yanı sıra müşterilerimizin istek ve taleplerinin karşılanmasını garanti edebiliriz.