Sıkça Karşılaştığımız Sorunlar

Veri kurtarma ücretleri ne kadar ?

Bir çok veri kurtarma şirketleri gibi biz de sabit fiyatlandırma sunamıyoruz. Düzinelerce faktörlerin geri kazanım sürecinin zorluğunu etkileyebilir ve bu nedenle maliyetler yapılacak işlemlerin durumuna göre değişmektedir. Cihazınız için analiz sonrası size doğru bir fiyat teklifi sunmaktayız. Genel fiyat aralıkları için durumunuzu görüşmek üzere servisimizle iletişime geçebilirsiniz. Veri kaybının nedenini belirten herhangi bir arıza durumunu açıkladığınızdan emin olmalısınız, örneğin hata mesajları, olağandışı sesler ve arızadan önceki önemli olaylar.

Verilerinizi nasıl geri alabilirsiniz ?

Genelde, kurtarılan verileri harici, USB uyumlu ortamlarda döndürürüz. Orijinal gönderinizle ürün sağlanabilir veya servisimizden harici harddisk satın alabilirsiniz. DVD-R’lerden 128 GB flash sürücülere ve 30 TB doğrudan bağlı depolama (DAS) cihazlarına kadar geniş bir harici cihaz yelpazesi sunuyoruz. Geri dönüş ortam seçenekleriniz kurtarılan dosyalarınızın boyutuna bağlı olarak değişebilir. Durumunuzu oluştururken geri dönüş ortam seçeneklerini gözden geçireceğiz ve uygun bir seçim yapmanıza yardımcı olacağız.

Kurtarma işlemi ne kadar sürüyor ?

Geri dönüş süreleri, cihaz arızası durumuna ve servis seviyesine göre değişir. Standart veri kurtarma hizmetimiz için 2-5 iş günü arasında sektör lideri bir ortalama geri dönüş sunuyoruz. Ayrıca acil durum arızalarında ideal bir kaynak sağlayan çok çeşitli  hizmetlerde sunuyoruz. Mühendislerimiz bu olayların çoğunu bir günden kısa sürede başarıyla kurtarabilir. Durumunuzu değerlendirdikten sonra size doğru bir geri dönüş tahmini sunacağız. Durum tamamlama süreniz herhangi bir sebepten dolayı geri alınırsa, uygun veri kurtarma düzenlemelerini yapmanıza yardımcı olmak için zamanında planlamanızı sağlayacağız.

Veri kurtarma işlemleri nasıl çalışıyor ?

Güvenli Veri Kurtarma Hizmetlerinde hedefimiz, ilk olarak verilerinizi mümkün olan en kısa sürede döndüren basit yöntemlerle kurtarılmalarını sağlamaktır. Her bir durumu için risksiz bir değerlendirme sunuyoruz. Servisimiz, cihazınızın kurtarılabilir veriler içerip içermediğini belirlemek için bazı test aşamaları gerçekleştirecektir; bu noktada fiyat teklifi, geri dönüş süresi ve geri kazanılabilir dosyaların bir listesini oluşturmaktadır. Değerlendirmenizi aldıktan sonra daha fazla gerekli olan dosyalarınız için devam etmek istemezseniz, çalışmalarımızı sonlandırır ve teslim ederiz. Standart cihazlar için değerlendirmelerimizde ücret talep etmiyoruz ve her durumda “kurtarma, ücret yok” garantisi veriyoruz.

Fiyat teklifini kabul ederseniz, fiziksel medya sorunlarını güvenli, test edilmiş teknolojiler kullanarak değerlendireceğiz. Mühendislerimiz daima kontrollü bir ortamda çalışırlar; Ardından sürücünüzün bir kopyasını çıkarır ve dosyalarınızı çalışma durumuna geri yüklemek için mantıklı (yazılım tabanlı) sorunları ele alırız. Bu işlem tamamlandığında, size kurtarılan dosyaların tam bir listesini göndermekteyiz. Seçili dosyaları güvenli FTP üzerinden size aktarabilir veya tüm verilerinizi harici bir sabit sürücü veya başka bir cihazda iade edebiliriz.

Kargo gönderimi için nasıl paketleme yapılır ?

Sabit sürücüler son derece hassas cihazlardır ve nakliye sırasında ciddi hasar alabilirler. Sabit diskinizi servisimize güvenli bir şekilde göndermek için, antistatik bir ambalaja yerleştirin ve sürücünün nakliye sırasında kaymasını önlemek için çantanın yanlarını hafifçe bantlayın. Anti-statik poşetleri çoğu elektronik mağazasında bulabilirsiniz. Sürücünüzü her taraftan 5 veya daha fazla inç kabarcık sarımı ile koruyun. Alternatif olarak, bazı nakliye şirketleri sabit sürücüler için tasarlanmış özel kolilerle taşımaktadır. Bir dizüstü bilgisayar, RAID dizisi veya başka bir cihaz göndermeniz gerekirse, profesyonel bir nakliye firmasından yardım alın veya talimatlar için servisimizi arayın.

Hangi tür cihazlardan veri kurtarma gerçekleşir ?

Veri Kurtarma Hizmetlerimizde, medya tamiri, veri dönüştürme ve veri kurtarma konularında uzmanlaşmış servisimiz hemen hemen her tür dijital medya için tam donanımlıdır.

Her Türlü Sabit Sürücü
Flash Sürücüler ve USB Sürücüler
Tüm RAID Yapılandırma Türleri
Katı Hal Sürücüler ve Hibrit Sürücüler
iPod’lar, iPhone’lar ve iPad’ler
Sanal Sunucular ve Sanal Sürücüler
Veri Bantları ve Kartuşları
Zip Sürücüler, Disket Sürücüler

Windows, Linux, Mac OS X, UNIX, Solaris ve diğer işletim sistemlerinde deneyimliyiz. Basitçe söylemek gerekirse, cihazınız dijital verileri depolarsa, onu kurtarabiliriz.

Yanlışlıkla dosyalarınızı silerseniz ne yapılmalıdır ?

Bir dosyayı sildiğinizde, bilgisayarınız dosyayla ilişkili dijital bilgilerin üzerine hemen yazmaz. Ancak, bilgisayarınızı çalıştırmaya devam ederseniz, dosyanın üzerine hızlı bir şekilde yazarsınız. Bu kalıcı bir duruma neden olur ve başarılı bir tam veri kurtarma şansınızı büyük ölçüde azaltır. En iyi sonuçları elde etmek için hemen güç düğmesini kullanarak bilgisayarınızı kapatın. Normal kapatma işlemini kullanmayın. Deneyimli bir veri kurtarma uzmanıyla konuşana kadar sabit sürücünüzü kapalı tutun.

Veri kurtarma işlemlerinde garanti veriyor musunuz ?

Evet, veri kurtarma hizmetlerimizde kurtarma gerçekleşmezse, ücret talep etmeyen ilk sağlayıcılardan biriyiz. Verilerinizi kurtaramazsak, ödeme yapmayacaksınız. Size fatura kesmeden önce, kurtarılan dosyaların ayrıntılı bir listesini onaylamanızı isteyerek kurtarma işlemlerinin doğrulanacağını onaylayacağız. İsteğe bağlı olarak ekran görüntüleri alabilir veya dosyalarınızı uzaktan görüntüleyebilirsiniz. Yalnızca verilerinizi başarıyla aldıktan sonra ücret alıyoruz. Bu politikayı, yüksek başarı oranlarımız ve düzenli veri kurtarma sürecimiz sayesinde sunabiliyoruz.

Veri kurtarma işlemlerinde temiz odalar neden önemlidir ?

Sabit sürücüler ve diğer tüm veri depolama cihazları son derece hassas aygıtlardır ve mikroskobik hava yoluyla bulaşan kirletici maddeler maruz kalan bileşenlere ciddi şekilde zarar verebilir. Sabit sürücünün aktüatör kafaları (genellikle okuma / yazma kafaları olarak bilinir) bu tip hasarlara karşı özellikle hassastır. Temiz odalar, veri işleme prosedürleri sırasında havayı düzenleyerek zararlı parçacıkları giderir ve bulunduğu ortamı korur. Veri Kurtarma Hizmetlerimizde, sertifikalı Class 10 ISO 4 Cleanroom sertifikalı şirketlerden biriyiz. Bu teknoloji hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

Sabit sürücüyü bilgisayarınızdan çıkartıp mı getirmelisiniz ?

Teknisyenlerimiz veri kurtarma değerlendirmesi yapmak için sabit sürücünüzden başka bir şeye ihtiyacı olmasa da, harddiski bilgisayarınızdan çıkarmanız gerekmez. Uzmanlarınızın sürücünüzü cihazlarınızdan güvenle çıkarmasını sağlamak için tüm sisteminizi, sunucunuzu veya diğer aygıtları servisimize getirebilirsiniz.

Veri kayıplarını yaşamamak için hangi önlemler alınmalıdır ?

En önemli dosyalarınızın en az üç kopyasını saklayın. Otomatik bir yedekleme programı kullanın ve zaman zaman yedeklerinizi kontrol edin. Yedekleme planınız verilerinizin boyutuna ve içeriğine bağlı olacaktır. Örneğin hastaneler, çeşitli düzenlemelere uygun yüksek güvenlikli yedekleme sistemlerine ihtiyaç duyarlar. Kişisel bilgisayar kullanıcıları,dosyalarını korumak için sıklıkla çevrimiçi yedekleme servislerini veya nispeten diğer düşük maliyetli seçenekleri kullanabilirler. Etkili bir yedekleme stratejisi oluşturmak için ek önerilerde bulunmak isterseniz, müşteri hizmetleri ekibimize başvurun.

Usb aygıtlarından veri kurtarma sağlarken hangi araçlar kullanılır ?

Ekiplerimiz, arızalı ortamlara işlevselliği geri yüklemek için USB flash sürücüler hakkında bilgileri yeniden yazabilen özel üretici yazılımı ve onarım istasyonları dahil olmak üzere birçok araca erişebilir. Ayrıca, mühendislerimizin flash bellek ortam yongaları hakkındaki bilgilere doğrudan erişmelerini sağlayan donanıma sahiptir ve fiziksel onarım prosedürleri sırasında güvenli bir çalışma ortamı sağlanmaktadır. Yazılım da önemlidir. Çeşitli dosya formatları için optimize edilmiş yeni dosya yardımcı programları oluşturmak için düzenli olarak araştırma ve geliştirmeye yatırım yapıyoruz. Veri Kurtarma Hizmetlerimizde, yüzde 96’nın üzerinde bir genel başarı oranı sağlamaktayız.

Harddisk Veri Kurtarma Hizmetlerimiz

Yıllar geçtikçe, müşterilerimizin veri kurtarma hizmetlerimiz hakkında en sık sorduğu soruların bir listesini hazırladık. Herhangi bir hizmet hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

hdd-veri-kurtarma