NAS Makineleri Neden Daha Fazla SSD Kullanıyor?

Synology ve QNAP gibi önde gelen NAS üreticileri, SSD’lerle önceden yapılandırılmış sistemlerdeki artışı neyin yönlendirdiğini ortaya koyuyor

Seagate, NAS pazarındaki trendleri sürekli izliyor ve şimdi küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) tarafından NAS çözüm dağıtımında önemli bir artış sunuyor. Bu artan kullanım, NAS’ın sağladığı temel faydadan kaynaklanıyor. SMB dostu fiyatlarla kurumsal depolama özellikleri.

Hedeflerimizi önde gelen NAS satıcılarıyla uyumlu hale getirmek için yakın çalışan Seagate, iş müşterilerinden gelen yüksek performans için artan talebe odaklanmaktadır. Artan depolama performansı için bu talebi karşılamanın anahtarı, SSD’lerin daha yaygın kullanılmasıdır.

Synology’ye göre, NAS kutularının ortalama % 20’sini artık SSD’ler  kullanıyor. NAS ürünlerindeki QNAP SSD kullanımı, neredeyse % 30’dur, işletme müşterileri için % 20 ve tüketiciler için% 10’dur.

Büyüyen bu SSD kullanımının ardındaki temel faktör, SSD ve daha hızlı Ethernet bağlantısı arasındaki sinerjidir. 10 Gigabit Ethernet (10GbE) donanımı daha uygun hale geldiğinde ve yeni 25GbE teknolojisi daha kullanışlı bir hale geldiğinde, işletme NAS müşterileri ağlarını tam olarak talep eden çoklu isteklere göre kullanımı yoğun iş yükü olan ortamlarda değerlendirebilirler

Görmüş olabileceğiniz gibi, resmi yeni IronWolf 110 SSD, CYQ2 (takvim yılı, ikinci dönem) geliyor, dünyanın ilk amaca yönelik NAS SSD’si.

NAS KOBİ’lerin büyümesi için neden daha fazla yer açması gerekli ?

Dijital evrenimiz her iki yılda bir adeta iki katına çıkıyor değil mi ? 2020’de dijital bitler, evrendeki yıldız sayısına rakip olacak. Bu, her zaman ve her yerde verilerin yakalanmasını, analiz edilmesini ve arşivlenmesini zorunlu kılabileceği anlamına geliyor aslında.

Ağa Bağlı Depolama (NAS’lar) gelecekteki veri depolama zorluklarının önüne geçmek isteyen KOBİ’ler için ideal bir çözümdür. NAS, birden fazla kullanıcı arasında dosya paylaşımını sağlayan sunucu tabanlı bir depolama sistemidir. Kendi IP adresine sahip bağımsız bir ağ cihazıdır ve yedekleme yada veri kurtarma, sanallaştırma, bulut depolama, olağanüstü durum kurtarma ve multimedya gibi uygulamaları içermektedir.

BT’yi bir KOBİ için çalıştırırsanız en iyi bölüm nedir? NAS çözümleri veri arttıkça kolayca ölçeklenebilir.

KOBİ’lere hizmet veren bir sistem üreticisi veya yoğun olarak depolama aygıtları ile çalışmalarınız varsa, NAS cihazlarına yönelik küresel talebin yakın vadede yıllık % 50 artması bekleniyor. Seagate’in IronWolf NAS sürücü portföyünün ileriye dönük özellikleri işiniz için en iyi seçenek haline gelecektir.

QNAP genel müdürü Meiji Chang’in bir sunumunda, “QNAP, uzun yıllardır ürün ve teknoloji geliştirmeleri adına Seagate ile birlikte çalıştı ve NAS kullanıcıları en iyi sabit diskleri oluşturmak için onlarla birlikte bir çok başarıya imza attı. Seagate’in yeni IronWolf ailesinin, sanallaştırma, yüksek çözünürlüklü medya iş akışları, Cihazların İnterneti ve modern QNAP NAS çözümleri ile yönetilen diğer uygulamalar tarafından oluşturulan çok yüksek boyutlardaki tüm verileri güvenle saklamak için gereken performansı, güvenilirliği ve kapasiteyi sağladığına inanıyoruz. ”

NAS’ınız için SSD’lere ihtiyacınız var mı? Doğru uygulama için doğru sürücü kullanımı

Tüm sürücüler oldukça birbirine benzer görünebilir, fakat hemen aldanmamamız gereklidir. NAS için optimize edilmiş sabit sürücüler ve SSD’ler yerine masaüstü PC’ler için tasarlanan sürücüleri kullanmak, kısa vadeli maliyet tasarruflarını engelleyen ve işletme verilerine zarar verebilecek bazı çarpıcı dezavantajlara sahiptir.

Bir sonraki NAS dağıtımınızı ve sistem yükseltmenizi planlarken, IronWolf 110 SSD’yi içerecek şekilde güncellenen yeni IronWolf Aile Kılavuzunu indirip bilgi aldığınızdan lütfen emin olun.

Kendi KOBİ’lerinizin BT gereksinimlerini destekliyor olsanız da, KOBİ’lerin doğru araçları seçmesine yardımcı olan bir sistem üreticisi veya satın alma ile ilgili sorumluysanız, NAS ihtiyaçlarınızı değerlendirmek özellikle sizler için çok önemlidir.Aşağıdaki soruları işletmenize göre değerlendirmelisiniz.

  • Sürücüler üst üste gelecek şekilde mi ? veya herhangi alana monte edilebilir mi ? yada kendi muhafazası içine mi alınmalıdır ?
  • Sürücüye kaç kullanıcı veri yazabilir ?
  • Bugün ne kadar veri depolanması gerekiyor ?
  • Verilerin ne kadar büyümesi bekleniyor ?
  • Ardından yeni IronWolf Aile Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.

Seagate’in ürünü, IronWolf gibi özel dahili müşteri sürücüleri için, ayrıca çevrimiçi eğitim, marka malzemeleri, pazarlama kitleri, satış kartları ve daha fazlası, Seagate Insider programının bir parçası olan distribütör firmalar veya sistem entegratörlerine sağlanmaktadır. Program üyeleri, aylık bültende düzenli endüstri ve ürün güncellemelerine, kapsamlı bir kaynak portalına ve ortak destek ekibine kolaylıkla erişim sağlamaktadır. Üyeliğin ödüllerini hemen sizde almaya başlayın. seagate.com/partners adresinden kayıt olabilirsiniz.