Sunucu Kurtarma
  • Sunucu Kurtarma

Sunucu Veri Kurtarma :

Sunucular yoğun iş temposundaki etkinliklerde önemli bir rol oynar. Bir web sunucusuna, muhasebe sunucusuna, e-posta sunucusuna, veritabanı sunucusuna, sanal sunucuya veya bu cihazların bir kombinasyonuna bağlı olsanız da, şirketinizin verimli kalabilmesi için dijital depolama ortamına düzenli olarak erişmesi gerekir.

Çoğu sunucu yedekli bir sabit sürücü yapılandırması kullanır ve bu durumda veri kurtarma sonuçlarını elde etmek için kapsamlı bir RAID mimarisi yapılandırılmasına ihtiyaç duyulur. Sunucunuz işlevsel bir yedekleme olmadan arızalı duruma düşerse, zamanlanmamış çalışmama süresi ve yeniden yapılandırma maliyetleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Maalesef çoğu sunucu herhangi bir veri depolama sistemi kadar arızalara çok duyarlıdır ve birçok sunucunun büyük ölçekli olması ciddi donanım ve yazılım sorunları için yüksek potansiyel anlamına gelir.

Veri Kurtarma Hizmetlerimiz, geniş bir servis ağı aracılığıyla özel sunucu onarımı ve kurtarma olanağı sunar. Çeşitli veri kaybı sorunlarında yüksek geri kazanım hızları sağlayan en son teknolojiye odaklı büyük yatırımlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz sunucu kurtarma konusunda uzmandır. Hem fiziksel hem de sanal sunucular için profesyonel hizmetler sunuyoruz ve mühendislik ekiplerimiz her büyük işletim sistemi ve dosya türüyle yoğun bir şekilde çalıştı. Geçmiş dönemlerdeki başarılı çalışmalarımızda ve en son teknolojideki geniş bilgi birikimimiz sayesinde her türlü sunucu veri kurtarma hizmetleri sağlıyoruz. Ücretsiz bir sunucu değerlendirmesi yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Veri kurtarma çalışmalarında fiziki konumunuz ne olursa olsun, işletmeniz için hızlı, güvenli hizmetler sağlayabiliriz.

Sunucu Veri Kurtarma Teknolojisi :

Sunucular oldukça özel depolama aygıtlarıdır ve veri kurtarma mühendislerinin güvenli hizmetler sağlamak için özel ekipmanlara ihtiyaçları vardır. Vizyon Bilgisayar’ın uzman ekipleri, boyut, işletim sistemi veya arıza türü ne olursa olsun bağımsız olarak neredeyse her sunucudan veri kurtarabilirler.

Laboratuvarımız Sınıf 10 ISO 4 Temiz Odaya sahiptir. Bu özel kontrollü ortam sayesinde çalışanlarımızın sabit sürücüleri ve diğer zarar görmüş sunucu ortamlarını güvenli bir şekilde onarmasını sağlamak için havadan zararlı olabilecek tüm kirletici maddeleri filtreler. 10. Sınıf ISO 4 spesifikasyonları, belirli aralıklarda 10’dan daha az kirleticiye izin verir ve temiz odamızı bazı standartlara uyması için düzenli olarak test ederiz.

Ayrıca VMWare, Sanal Sunucu, Hyper-V, XenServer ve diğerleri de dahil olmak üzere sanal makineler için veri kurtarma hizmetleri sunuyoruz. Veri Kurtarma Hizmetlerimizde, bulut sunucuları için özel bir veri kurtarma seçeneği sunan sağlayıcılardan biriyiz. Silinmiş, biçimlendirilmiş, bozuk ve başka türlü mantıksal olarak zarar görmüş sanal ortamlar için tutarlı kurtarma oranları sunmak üzere çok sayıda özel teknoloji kullanıyoruz.

NAS SNAP Sunucusu Arızaları, profesyonel kalitede veri kurtarma mühendisleri ve çeşitli kaynaklar gerektirir. Kritik veri tabanları veya dosya paylaşımını çalıştıran yüksek kullanılabilirliğe sahip  küme olarak adlandırdığımız bazı sunucu sistemleri, mimarisinden kaynaklanan arızalara eğilimlidir, bu nedenle veri kaybının olduğu bir durumda, Linux veya Windows Veritas sunucusu olması durumunda verileri geri getirmek için hazırda kullanabileceğimiz bir kaç özel araç ve yazılımlar bulunmaktadır. Kullanılan araçların bazılarının verimli sonuçlar verememesi durumunda her bir sunucu için yenilenmesi gereken araçlar stoklarımızda hazırda bekletilmektedir. Firma veya uzman olmayan veri kurtarma şirketlerinin çoğunluğu bu kadar karmaşık bir sorunu çözme deneyimine sahip olmayabilir ve hatalı yapılan müdahaleler kurtarma olasılıklarını daha zor bir boyuta taşımaktadır. Bu durumlarda verilerinizi kurtarmada sizlere destek verebiliriz.

Veri Kurtarma Hizmetlerinin Avantajları :

Hızlı Geri Dönüş Süreleri – Sunucu veri kaybı işinizi ciddi şekilde tehlikeye atabilir, aksama süreleri firmalar tarafında özellikle dikkate alınmalıdır. Uzmanlarımız çoğu sorunu iki ila beş gün içinde tamamlarlar ve 24/7/365 acil servislerimiz 48 saatten daha az bir ortalama geri dönüş hızına sahiptir.

Tecrübeli Sunucu Kurtarma Ekipleri – Hem sanal hem de fiziksel sunucular için hizmet sunuyoruz ve ekiplerimiz her türlü yüksek kapasiteli depolama aygıtıyla uzun yıllar uzmanlaşmış deneyime sahiptir. Büyük, tescilli bir web sunucunuz veya temel bir e-posta sunucularınızda yaşadığınız tüm sorunlarınıza teknisyenlerimiz her zaman başarılı bir veri kurtarma için en iyi şansı sizlere sağlamaktadır.

Gelişmiş Güvenlik – Bölgemizin en güvenli veri kurtarma sağlayıcısı olarak, gizliliğinizi koruma konusundaki taahhüdümüzü gösteren çeşitli güvencelere sahibiz. Güvenli Veri Kurtarma Hizmetlerimiz PCI uyumluluğuna sahiptir.

Teşhis ve Çoklu Geri Dönüş Seçenekleri

Önemli olağanüstü durum kurtarma kararları almak için güvenilir bilgilere ihtiyacınız var. Tanılamalarımız size hızlı ve doğru bir geri dönüş tahmini sunar ve verinin geri kazanılmasını bütçeniz dahilinde tutarken aksama süresini kontrol etmenize yardımcı olacak birkaç hizmet düzeyi sunarız. En önemlisi, sunucu kaybının işinizi nasıl etkilediğini anlıyoruz. Her sunucu sorununu yüksek öncelik olarak kabul ediyoruz ve kurtarma maliyetlerini ve geri dönüş süresini yönetmek için mevcut her adımı atıyoruz. Ayrıntı ve profesyonellik konusundaki uzmanlığımız bizlere uzun yıllar boyunca sunucu kurtarma istemcisi listesi oluşturmamızı sağlamıştır.

Sunucu Veri Kurtarma Sürecimiz :

Veri Kurtarma Hizmetlerimiz, bölgesel çapta risksiz tanılama yapan tek sunucu kurtarma şirketlerinden biridir. Sunucunuzu aldıktan sonraki bir gün içinde size bir fiyat teklifi ve geri dönüş süresi veriyoruz. Hizmetlerimiz sunucunuzun arıza durumuna bağlı olarak değişir.

Sunucu Veri Kaybının Yaygın Nedenleri :

  • Yapılandırma Hataları.
  • Verilerin Taşınmasındaki Sorunlar.
  • Yazılım Yüklemeleri veya Güncellemeleri.
  • İşletim Sistemi Hataları.
  • Fiziksel Medya Arızası.
  • RAID Dizinleri Yeniden Oluşturma.
  • Virüsten Kaynaklı Yaşanan Sorunlar.
  • Kullanıcı Kaynaklı Oluşan Problemler.

Onayınızı aldıktan sonra, Sertifikalı Sınıf 10 ISO 4 Temiz Odamızda gerekli fiziksel tamiratları yaparız. Vizyon Bilgisayar Servisi’nin sunucu teknisyenleri sabit sürücüleri, harici sürücüleri ve hibrit sürücüler konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir ve 24/7/365 acil durumumuz altında en kısa sürelerde okuma / yazma arızalarını ve diğer genel mekanik arızaları başarılı bir şekilde onarabiliriz. Servis seçeneği sonrası, orijinal medyanızın bütünlüğünü korumak için sunucunuzun bir görüntüsünü oluştururuz.

Sunucu verilerinizin mükemmel bir yedeğini oluşturabildiğimizde, laboratuvarda medyada herhangi bir zarar gelmesini önlemek için orijinal donanım yerine görüntüden kurtarma işlemi gerçekleştiririz. Veri Kurtarma Hizmetlerimizde, mühendislerimizin orijinal donanıma erişmeden arızalı durumda bulunan sunucuları yeniden kurmasına olanak tanıyan geniş bir RAID donanım ve simülasyon ekipmanının tüm envanterini korumaktayız.

Bir sunucudaki verilere erişemiyorsanız, cihazın gücünü hemen kesmeli veya etkilenen birimi çıkarmalısınız. Asla kendi verilerinizi kurtarmayı denemeyin ve asla arızalı durumda bulunan RAID dizisini yeniden oluşturmayın. Bu, daha önce yeniden oluşturma girişiminde başarısız bir sonuç vermişse özellikle önemlidir. Sunucuyu yeniden oluşturmak verilerin üzerine yazarak tam kurtarma şansınızı büyük ölçüde azaltabilir.

Sunucuyu kapalı tutmalı ve seçenekleri değerliendirmek için servisimizle iletişim kurabilirsiniz. İşiniz için uygun bir seçenek seçmenize yardımcı olabiliriz ve teknisyenlerimiz tüm ortak sunucu işletim sistemleri ve dosya türleri konusunda deneyim sahibi olduklarından dolayı, veri kurtarma için her zaman mümkün olan en iyi seçeneği sunuyoruz.